Kosmetolog Marlena

Piękna kobieta zawsze słynie z urody, nie warto jej podkreślać przez nadmiar starań.

Thermage (Radiage)

W ostatnich latach obserwujemy duże zainteresowanie zabiegami z użyciem fal radiowych. Noszą one nazwę thermage lub radiage i są jednymi ze skuteczniejszych zabiegów odmładzających skórę. Mogą także wspomóc redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej czy eliminację cellulitu.

Fale radiowe – co to takiego?

Fale radiowe, to podobnie jak promieniowanie UV czy światło widzialne fale elektromagnetyczne, tylko o innej długości  i częstotliwości fal.

Mechanizm działania

Fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe obecne w skórze, a jednocześnie jej powierzchnia  jest schładzana dzięki użyciu systemu chłodzącego, tak aby nie doszło do oparzenia. Zabieg działa na zasadzie diatermii, co znaczy, że ciepło nie jest dostarczane do tkanek, tylko dopiero w nich wytwarzane.

Na skutek podgrzania kolagen kurczy się, co powoduje spłycenie zmarszczek i ujędrnienie skóry. Pierwsze efekty widać już nie długo po zabiegu, jednak ostateczny efekt możemy obserwować dopiero po kilku miesiącach, ponieważ proces kurczenia kolagenu jest długotrwały. To co nas chyba najbardziej przekonuje do tego zabiegu to fakt, że efekt odmłodzenia utrzymuje się do kilku lat.

Na rysunku widać, że powierzchnia naskórka i naskórek są schładzane, tak aby nie doszło do poparzenia. Natomiast podgrzaniu ulega skóra właściwa w której obecne są włókna kolagenowe.schemat działania RF

Dla kogo polecany?

Thermage jest polecany przede wszystkim dla kobiet w średnim wieku, które jeszcze mają dość dużo kolagenu w skórze. Osoby starsze mają go mało, a do tego struktura kolagenu który pozostał nie da się dobrze stymulować, dlatego efekt będzie słabo widoczny. A więc, czym więcej włókien kolagenowych w skórze, tym bardziej spektakularnych efektów możemy się spodziewać.

po

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są: wszczepiony rozrusznik serca, metalowe implanty w pobliżu okolicy zabiegowej, choroba nowotworowa, stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym, ostre stany zapalne, zaburzenia czucia, zaburzenia ukrwienia obwodowego, skłonność do krwawień z przewodu pokarmowego, ciąża, karmienie piersią, zaćma. Ostrożność trzeba także zachować w przypadku zaburzeń hormonalnych oraz nadciśnienia.

Efekty uboczne

Jak w każdym zabiegu, tutaj również czasem mogą wystąpić skutki uboczne. Są to: zaczerwienienie, obrzęki, oparzenia i nierówności powierzchni skóry. W ekstremalnych przypadkach może wystąpić zanik tkanki tłuszczowej, uszkodzenie nerwów powierzchniowych, które może powodować przemijające zaburzenia czucia.

Podsumowując, zabieg daje bardzo dobre efekty utrzymujące się długi czas. Jest bezbolesny, a nawet komfortowy i relaksujący. Koszt to od 2500 zł i zależny jest od okolicy oraz wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.  Serdecznie polecam :)

Marlena On Sierpień - 3 - 2013

Leave a Reply


  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Antyperspiranty

W dzisiejszym artykule opiszę jak działają jedne z najpopularniejszych kosmetyków, ...

Wasser.1

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy Nazwa kwas hialuronowy jest pewnie znana każdemu, ponieważ obecnie ...

thermage

Thermage (Radiage)

Thermage (Radiage) W ostatnich latach obserwujemy duże zainteresowanie zabiegami z użyciem ...

selbstbraeuner111_v-contentgross

Wskazówki dotycząc

Aby uzyskać efekt równomiernej opalenizny na całym ciele po zastosowaniu ...

Samoopalacze

Sztuczna opalenizna

Pewnie większość z was zastanawiała się kiedyś dlaczego po aplikacji ...